fbpx

Paigaldustingimused

Kõik meie tooted on varustatud paigaldusjuhenditega. Juhendi järgi on võimalik teostada iseseisvalt paigaldust. Samuti on võimalus tellida paigaldust meilt.
Paigalduse hinnad on toodud toodete juures. Angaari paigaldusele lisandub transpordi kulu, sõltuvalt paigalduse asukohast ja angaari suurusest.

Paigalduse hinnad sõltuvad asukohast ja tehnika olemasolust kliendi juures. Samuti võib lisanduda lisatasu, kui allolevad tingimused ei ole täidetud.

NB! Kui kohapeal tehnika puudub siis lisandub upitaja ja korvtõstuki rent.

Angaari ja paigalduse eest tuleb tasuda enne tarnimist ja paigalduse algustamist.

Kohale tarnitud angaari ei tohi hoida vihma käes. Vajaduse tuleb angaar kaitsta kattega. Angaar ei tohi olla paigaldamata üle 4 nädala. Kui paigaldus viibib, siis tuleb pvc tent pakendist välja võtta, et vältida kondentsveest tekkivaid võimalikke kahjustusi.

Angaaride transport

Angaarid saadetakse transpordi firmaga. Angaaride saatmisel on vajalik kliendi juures mahalaadimise tehnika – tõstuk või traktor, millega saab auto küljelt maha laadida. Teine võimalus on saata veoautoga, millel on peal kraana. Kraanaga auto hind on suurusjärgus 1,2EUR/km arvestades vahemaad Tartu-sihtpunkt-Tartu.

Paigalduse ettevalmistus

Pinnas

Paigalduseks peab olema ettevalmistatud võimalikult sirge pinnas. Selleks, et tagada tendi võimalikult sirge pind, ei tohi paigalduspinnal olla kõikumisi. Kõikumiste intervall sõltub angaari suurusest.

Paigalduse hind sisaldab paigaldust tavalisele pinnasele. Meie ei teosta pinnasetöid.

Juurdepääs

Paigalduseks peab olema võimalik veoautoga angaari juurde saada. Angaaride puhul on vajalik korvtõstukiga juurdepääs ja angaari sees liikumine. Tähtis on, et angaari mõlemal pool oleks ruumi tendi peale tõmbamiseks.

Elekter

Pinnase sisse puurimiseks ja löökvasaraga vaiade sisse löömiseks on vajalik elekter. Väljavõtte koht mitte kaugemal kui 50m. Kui elektrit kohapeal ei ole siis lisandub generaatori rendi hind.

Kinnitamine pinnasele

Paigalduse hind sisaldab kinnitamist muld- või tihendatud pinnasele. Kui pinnas ei võimalda puurida auke siis paigadalatakse vaiad nii sügavale kui võimalik ning ülejäänud osa vaiast lõigatakse maha. Maha lõigatud vaiale keevitatakse otsa mutter.

Kui kinnitamiseks on tarvilikud lisatarvikud siis need ei sisaldu paigalduse hinnas. Lisatarvikute eest tehakse arve peale paigaldust.

Tendi paigaldus

Tendi paigaldamine toimub nii, et tent tõmmatakse nööridega kogu ulatuses üle kaarte. Seega pikemate hallide puhul on tarvis lisatööjõudu, et PVC ühtlaselt üle tõmmata. Tendi tõmbamiseks vajalik hulk lisa inimesi tuleb Teil endal leida. Inimeste arv täpsustatakse vastavalt angaarile ja on 2-8 inimest sõltuvalt angaari suurusest. Suurematel kuni 20 inimest. Lisatööjõu puudumisel võib lisanduda kulu 100EUR/inimene.

Angaari põlle kindlustamine

Angaari maapinnaga kokkupuute kohal üleulatuv äär tuleb katta 20-30cm kruusa või mõne muu materjaliga. See on vajalik selleks, et tuul ei pääseks alt sisse ja ei lõhuks tendi serva. See töö ja materjal ei kuulu paigalduse hinna sisse.

Kasutusele võtmine

Enne soetamist täpsustage kohalikus omavalitsuses, millist dokumentatsiooni nõutakse angaari paigaldamisel.

Kasutamine

Angaari kasutamisel tuleb paari kuu tagant pingutada katte tenti. Seda tuleb teha selleks, et ei tekiks lohu kohti ja volte. See on eriti oluline talvel. Tent võib ilma ja koormuse mõjul venida ning tahab lisapingutust. Kui tent pole ühtlane siis võib nendes kohtades koguneda rohkem lund ja mõjuda karkassile. Samuti võivad voldi kohad kannatada saada tuule käes.

Kliendi vastutus on jälgida, et angaari katusele ei teki ega ole seal pikka aega lumekoormust!

Lumi ei pruugi ise mööda katust alla libiseda.